Przystawka do kukurydzy EMH 4-rzędowa

Przystawka do kukurydzy EMH 4 jest nowoczesnym modelem maszyny, przeznaczonym do każdego kombajnu, bez względu na producenta czy parametry techniczne. Możliwość jej przystosowania do takiej współpracy sprawia, że jest to urządzenie uniwersalne, które sprawdzi się w każdym gospodarstwie rolnym, realizującym zbiór kukurydzy na ziarno. Heder firmy Emmarol jest jedynym takim urządzeniem produkowanym przez polską firmę.

Nowoczesna 4-rzędowa konstrukcja do zbioru kukurydzy na ziarno

EMH 4 to przystawka 4-rzędowa o szerokości 3,2 m. Stosunkowo niewielkie rozmiary sprawiają, że jest wykonana na sztywnej ramie bez funkcji składania. Jednocześnie jej wymiary nie stanowią przeszkody w poruszaniu się kombajnu po drogach publicznych. Model doskonale sprawdza się na małych i wąskich polach, na których nie ma możliwości ani potrzeby wjazdu rozbudowanym sprzętem. Jest też stosunkowo lekki, co ma znaczenie na mniej spójnych gruntach.

EMH 4 to nowoczesny heder do kukurydzy polskiej produkcji, w którym każdy detal jest wyjątkowo starannie dobrany pod kątem jakości i wytrzymałości. Zewnętrzna konstrukcja, w tym stożkowe rozdzielacze są wykonywane z bardzo wytrzymałej, ale cienkiej i sztywnej blachy. Dzięki temu zachowują kształt i są odporne na uszkodzenia w kontakcie z twardymi, grubymi łodygami. Jednocześnie nie zwiększają znacząco masy przystawki.

Wytrzymały i niezawodny heder do kukurydzy

Nowoczesny heder do kombajnu zdaje egzamin w każdych warunkach pracy. Jest to zasługą starannie dobieranych podzespołów. Łańcuchy, przekładnie czy sprzęgła są sprowadzane od najlepszych producentów – światowych liderów w tej branży. Dlatego stanowią gwarancję niezawodności i efektywnej pracy. Jednocześnie zapewniamy też części zamienne do przystawki, dostarczając je klientom w 24 godziny. Przystawka do kukurydzy EMH 4 – parametry techniczne:

  • konstrukcja: 4-rzędowa na sztywnej ramie,
  • masa: 1500-1700 kg,
  • wymiary: długość 3,2 m, szerokość 3,2 m, wysokość 1,2 m,
  • wyposażenie: rozdrabniacz 2-nożowy (opcjonalnie można zamówić docinacz 3-nożowy),
  • płyta zrywająca kolby z rozstawem sterowanym hydraulicznie lub elektrycznie,
  • boczne ślimaki nagarniające kukurydzę,
  • wałki wciągające z dodatkowymi kątownikami poprawiającymi efektywność wciągania cienkich łodyg,
  • noże wciągające oraz docinające ze wzmocnionymi krawędziami (napawane),
  • opcjonalnie przystawka może być wyposażona w łamacz ścierniska, którego zadaniem jest ochrona opon kombajnu przed uszkodzeniem,
  • system smarowania: olejowy z pompką ssąco-tłoczącą o regulowanej wydajności,
  • napęd: dwustronny, wałki PTO, przekładnia łańcuchowa z bezobsługowym napinaczem,
  • przeznaczenie: zbiór kukurydzy na ziarno,
  • współpraca: z kombajnami każdej marki i każdego typu.

  Charakterystyka pracy przystawki

  4-rzędowa przystawka do kukurydzy marki Emmarol wyróżnia się wysoką sprawnością i wydajnością, pracy przy jednoczesnej odporności na uszkodzenia w warunkach polowych. Na życzenie klienta może być wyposażona w dwa lub trzy noże docinające. Rozdrabniacze pracują w pozycji horyzontalnej i są umieszczone nieco z przodu. W efekcie cięcie roślin odbywa się już w chwili kontaktu z wałkami wciągającymi.


  Docinacze są montowane indywidualnie przy każdym rzędzie i mogą też być pojedynczo odłączane za pomocą odpowiedniej dźwigni. Na uwagę zasługuje też system wymuszonego smarowania, który gwarantuje sprawną, płynną pracę dwurzędowej przekładni łańcuchowej. Całość uzupełnia solidny napęd główny z sześciokątnym wałem, który przekazuje moment obrotowy za pomocą kół zębatych i każda sekcja zabezpieczona jest sprzęgłem przeciążeniowym.